Strona główna

Blog AMP html- szybko otwierające się strony

Data: 2017-03-24, Data edycji: 2023-12-17

Blog AMP html- szybko otwierające się strony generowane dynamicznie, zapisywane w bazie danych.Nie wystarczy napisać dobry artykuł- musi on znajdować się na stronie www spełniającej wymagania Google- bo nie będzie wyświetlany w wynikach wyszukiwania.


Ten skrypt do takich należy. Możesz zostać jego właścicielem- po prostu go kup.Czas ładowania strony AMP html dzialka.bazafirmy.pl 187 ms (na zdjęciu najniższy słupek, pobrano z narzędzia surferseo)- widać różnicę między innymi stronami- bardzo ważny czynnik rankingowy

Poniżej opis działania i najważniejsze funkcje tego bloga.


Miałem swój blog wiele lat na phpbb3 i w skutek pingwina i pandy od Google dostałem bana za powielanie treści i podwójne strony- ten skrypt po prostu miał przestarzałą budowę. Próbowałem zmieniać , dostosowywać do przeprowadzonych przez wyszukiwarki zmian w SEO, ale nic z tego nie wyszło, straciłem tylko dużo czasu.

Nie może być powielanej treści- za to Google każe filtrem.

Próbowałem z innymi platformami np. wordpress, ale okazało się to trudne- trzeba instalować wtyczki i rozszerzenia. Straciłem na to kilka miesięcy i efekt mnie nie zadowalał. Zawsze brakowało jakiegoś elementu wymaganego obecnie przez wyszukiwarki.
Jeżeli chcesz być na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, musisz podążać za zmianami.

Mogłem powierzyć sprawę specjaliście, ale to z kolei wcale nie wychodziło tanio.
Postanowiłem wykonać taki skrypt samemu, taki który spełni moje oczekiwania.
W prezentowanym skrypcie starałem się, aby wszystko było zgodne z wytycznymi SEO.

Skrypt wymaga serwera z php 7 i bazą danych mysql + własna domena lub subdomena - lub instalacja w katalogu np. strony firmowej.

  • Można zarabiać na reklamach Google Adsence

  • Blog jest podłączony do Google Analitics

  • Nie ma tu duplikate content- każdy artykuł jest indywidualny.

  • Jest wykonany na szybko ładujących się stronach AMP html- internauci często rezygnują z przeglądania, jeżeli strona otwiera się zbyt wolno, szczególnie na starszych tabletach i telefonach. Google bierze pod uwagę tą szybkość i te strony mogą znajdować się wyżej w wynikach wyszukiwania.

  • Posiada automatycznie generowaną mapę strony- to znaczy, że dodajesz tylko artykuły, a resztą zajmuje się odpowiedni program przedstawiający wyszukiwarkom wszystkie treści na blogu. Bardzo dobra i ważna z puntu widzenia SEO sprawa.

  • Blog zawiera plik robots i .htaccess , a wnim przekierowania na domenę bez www, z pliku index.php na stronę główną, index.html na główną. Te przekierowania są wymagane przez wyszukiwarki i wzmacniają pozycję serwisu. Ich brak może być przyczyną spadku pozycji w wynikach wyszukiwania.

  • Dane strukturalne- najważniejszy element strony.


    Dane strukturalne- kolejne miejsce do reklamy autora, treści i obrazów. Bardzo ważny element, który umożliwia decydowanie o tym co na temat tego artykułu pojawi się w wynikach wyszukiwania. Jest to przewaga na stronami, które tego nie mają. Można tu dodać logo, opis, obrazy, adresy naszych stron na facebooku, twiterze, linkedin. Część tych danych jest generowana automatycznie, a część można zmieniać w panelu admina. Możesz zobaczyć prawidłowe dane strukturalne w kodzie tej strony, w przeglądarce firefox otwórz zakładkę narzędzia/dla twórców witryn/źródło strony

  • Wszystkie elementy strony www na której jest artykuł można dowolnie i w każdym momencie zmienić , poprawić. Są one zapisywane w bazie danych i generowane dynamicznie przez przeglądarkę. Można tu wpisać nazwany przez siebie adres strony np. reklama-na blogu.php . Jest to zgodne z obowiązującymi trendami- adres powinien zapowiadać czytaną treść i jest oceniany przez przeglądarki jako plus.Autor artykułu może umieścić w podpisie link nofollow
Można reklamować dany artykuł na stronie głównej lub podstronach - wystarczy zaznaczyć opcję.
Zmieniane mogą być słowa kluczowe, description, opis krótki i tytuł - przedstawiany na innych stronach jako zachęta do czytania.
Pod każdym artykułem znajduje się sekcja - Przeczytaj również. Jest tu możliwe dodane do 4 promowanych postów do przeczytania. To dodatkowa reklama naszych wartościowych tekstów wspomagająca bardzo ważne linkowanie wewnętrzne. Taki artykuł otrzymuje link tekstowy z tytułem jako anchor + opis krótki w treści, ale także mocny link z obrazka (dodanej do niego miniatury). Trzeba zadbać nie tylko o linki z zewnątrz, ale i z innych naszych artykułów.

Można z panelu admina wysyłać na serwer obrazki i miniatury, wykorzystywane do wzbogacania naszej treści.
Nowy artukuł dodaje się bardzo łatwo. Po wpisaniu podstawowych danych i wymyśleniu dobrego adresu, przyciągającego czytelnika- jednym klikiem zapisywane są dane w bazie i pojawia się plik w katalogu głównym. Potem możemy dowolnie wszystko zmieniać.

Pod każdym artykułem jest możliwość dodawania komentarzy, które są akceptowane przez admina- o czym jest informowany autor poglądu na podany mail przesłany przez niego w formularzu. Przeglądarki dobrze oceniają tekst z komentarzami- znaczy, że jest ciekawy. Zachętą do komentowania dla przeglądających jest umieszczenie w podpisie linka z atrybutem nofollow- nie mający dużej mocy, ale ma pozytywny wpływ na pozycjonowanie.
Admin może kontrolować najważniejsze dane w swoim panelu:


Dotyczy to rownież ważnych danych strukturalnych:


Do edycji tekstu artykułu wygodny panel wstawiający klasy css

Autor artykułu- Admin

Przeczytaj również:

AMP html poradnik dla piszących kod samodzielnie AMP html - tutorial- kod szybkich stron do samodzielnego napisania.